iletişim ( 0216 ) 573 4040

GLOBAL SİBER GÜVENLİK ZİRVESİ

Uluslararası LOCARD Global Siber Güvenlik Zirvesi, 11 Mayıs 2017 tarihinde Ankara'da düzenlenecek.

 

LOCARD Global Siber Güvenlik Kurucu Ortağı Nurhan Demirel'in Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada düzenlenecek olan zirvede siber güvenlik uzmanları ve hackerların yanında, kamuda bu alanda çalışanlar, banka ve şirketlerin güvenlik çalışanları ve tabii ki siber güvenliğe ilgi duyanların yer alacağı belirtildi.

 

Zirvenin EMEA yani Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinin en büyük siber güvenlik etkinliği olduğunu vurgulayan Demirel, Türkiye'nin son dönemlerde yaşadığı saldırılara değinileceğini ve kritik altyapıların siber saldırılardan korunması gerektiğini söyledi.

 

Siber güvenliğin önemini vurgulamaya devam eden Nurhan Demirel, siber uzaya bağlı olan hayati altyapıların bu saldırılara karşı oldukça hassas olduğunu ve yapılacak saldırılar sonucunda ülkenin elektriğinin aniden kesilebileceğini, petrol rafinerilerinin patlatılabileceğini ve daha da kötüsü tüm sinyalizasyon sistemlerinin çökertilebileceğinin önemle altını çizdi.

 

Nurhan Demirel ayrıca siber uzaydan gerçekleşebilecek saldırıların vatandaşlara ait tüm kişisel bilgilerin elde edilmesinde ve banka hesaplarının yok edilmesinde kullanılabileceğini de belirtti.