iletişim ( 0216 ) 573 4040

X-Ray Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

X-Ray cihazı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

X-ray cihazlarının amacı güvenliği arttırmak ve caydırıcılık sağlamaktır. Xray cihazları yüksek fiyatlı ürünler olduğundan dolayı satın alınırken dikkat edilmesi gereken durumlar vardır.

Montaj ve kurulum;

Satın aldığınız x-ray cihazlarının kurulum ve montajı en kısa sürede tamamlanmalı ve xray cihazlarınız çalışır vaziyette tarafınıza teslim edilmelidir.

X-ray satın alındıktan sonra operatörlerin cihazları rahat kullanabilmeleri için satıcı firma tarafından eğitim verilmesi gerekmektedir. Bu eğitimler ile x-ray cihazını kullanacak operatörler cihaz hakkında bilgi ve beceri edinecektir. Belirli bir süre sonra yaptığı pratiklerle x-ray cihazını çok rahat  bir şekilde kullanmaya başlayacak ve geçen bagaj içerisinde bulunan maddelerin tespitinde zorlanmayacaktır.

 

Xray cihazının satın alındığı firma teknolojiyi yakından takip etmeli ve cihazların yazılım güncellemelerini yapmalıdır.

Teknik servis;

Xray cihazını satın aldığınız firmanın teknik ekibinin tecrübeli ve hızlı olması çok önemli bir unsurdur. Cihazın arızalanması durumunda arızanın tespiti ve arızanın giderilme süresi çok önem arz etmektedir. Cihazın çalışmadığı her dakika bir güvenlik zaafiyeti oluşturacaktır.

Planlı bakım;

Cihazın satın alındığı firma ürünlerden en üstün performansı almanız için cihazlara belirli periyotlarla bakım hizmeti sağlaması gerekmektedir. Bakımlı xray her zaman daha verimli performans gösterecektir ve uzun bir süre arızalanmayacaktır.