iletişim ( 0216 ) 573 4040

X-Ray Cihazları ve Metal Kapı Dedektörlerinin Önemi

X-Ray cihazlarının günümüzdeki önemi muhakkak ki her geçen gün daha fazla artmaktadır. Peki bu cihazlar neden ve nasıl bu kadar önemli cihazlar konumuna gelmiştir? 

x-ray cihazlarıxray cihazları

metal kapı dedektörlerimetal kapı dedektörleri

 

Günümüzde ülkemiz nüfusu her geçen gün artmakta ve buna oranla gelişmekte olan ülkemizde terör faaliyetleri ve bireysel silahlanmada maalesef artmaktadır. Bu sebeple insanların çok aktif olarak kullandığı ortak noktalarda güvenliğin üst düzeyde olması insanlarımızın refahı ve güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir. 

Bu güvenliği sağlama noktasında devreye giren x-ray cihazları, metal kapı dedektörleri ve el dedektörleri tehlikeli madde tespitinde sıfır hata ve yüksek tespit hızı ile güvenlik personellerinin işini büyük ölçüde rahatlatmakta ve büyük caydırıcılık sağlamaktadır.

Şöyle düşünürsek

Ortalama bir alışveriş merkezinin günlük ziyaretçi sayısı yaklaşık olarak 7500 ile 10.000 kişi arasındadır. Bu durumda avm içerisine giren koli, çanta ve poşet gibi maddeleri tek tek aramak hem avm ziyaretçileri hemde güvenlik personelleri tarafından büyük zaman kaybı ve sinir bozucu durumlara yol alacaktır. Bunun yanında birde ziyaretçilerin üst arama işlemi araya girince durum içinden çıkılmaz bir hal alacaktır ve personelin gözünden kaçan tehlikeli maddelerin avm içerisine girme ihtimali olacak güvenlik zaafiyeti oluşacaktır. 

X-Ray Cihazları ve Metal Kapı Dedektörlerinin Önemi X-Ray Cihazları ve Metal Kapı Dedektörlerinin Önemi

Bu sebeple insanların aktif olarak kullandığı kurum, kuruluşların yoğunluğuna göre giriş kapılarına x-ray cihazları ve metal kapı dedektörleri koyulmaktadır. X-ray cihazı ve metal kapı dedektörleri tek başlarına verimli olmayacaktır. 

Şöyle bir varsayım olduğunu düşünelim

Giriş kapısında sadece bir tane xray cihazı varsa çanta ve koliler bu xray cihazından geçecek içeri giren ziyaretçiler ise güvenlik personelleri tarafından aranacaktır. Bu durumda yine zaman kaybu ve güvenlik zaafiyetleri oluşacaktır. 

Bunun önüne geçmek için kurumuzun giriş kapılarında en azından 1 tane x-ray cihazı, 1 tane metal kapı dedektörü bulundurmanız güvenlik açısından çok önemli olacaktır.

DENGE ELEKTRONİK olarak x-ray cihazları ve metal kapı dedektörleri çeşitlerimizle her ihtiyacınıza çözüm üretecek sistemler üzerine sizlere hizmet etmektedir. 

x-ray cihazları ürünlerimiz için https://www.dengeelektronik.com.tr/guvenlik-teknolojileri-x-ray-cihazlari/

 

metal kapı dedektörleri ürünlerimiz için https://www.dengeelektronik.com.tr/guvenlik-teknolojileri-metal-kapi-dedektorleri/


el dedektörleri ürünlerimiz için https://www.dengeelektronik.com.tr/guvenlik-sistemleri-el-dedektorleri/